czwartek, 6 kwietnia 2017

Kolacja na zdrowy sen

Zła jakość snu to coraz częstszy problem. Tymczasem to my sami w większości jesteśmy odpowiedzialni za zdrowy wypoczynek w nocy. Często wystarczy wprowadzić do życia kilka prostych nawyków. Jednym z nich jest odpowiednia kolacja o której postanowiliśmy powiedzieć nieco więcej. 


Czego unikać?


Zanim jednak przejdziemy do sprawdzonych produktów, krótko o tym co należy wyeliminować. W tym wypadku z jadłospisu należy wykluczyć przede wszystkim dania z restauracji typu fast food, słodko - słone przekąski, czy kolorowe, gazowane napoje. Krótko mówiąc - odpadają tłuszcze i cukry proste. 

Kolacja - co jeść  i jak?


Warto zacząć od tego, że kolacje warto zjeść nie później, niż dwie godziny przed snem. Wówczas organizm nie zostaje obciążony i łatwiej nam zasnąć. Wiemy jak ważnym składnikiem w każdej diecie jest białko. Wieczorami jednak należy go ograniczyć, w zamian zapewniając sobie jak największą ilość błonnika. Jego cenne zawartości znajdziesz m.in. w takich produktach jak kasze, płatki owsiane, czy ciemne pieczywo. Istotny jest też sposób przygotowania. Jeśli planujesz zjeść sałatkę, zamiast majonezu dodaj łyżkę oliwy. Planujesz zupę? Nie zabielaj jej śmietaną. Zamiast czarnej herbaty napij się zielonej, która nie tylko Cie uspokoi przed snem, ale i wspomoże Twój układ trawienny. 

Po kolacji należy się dobry wypoczynek 


Wygoda w czasie snu jest niezwykle ważna, zwłaszcza jeśli chodzi o prawidłowe ułożenie głowy. W tym celu warto sięgnąć po poduszki ortopedyczne do spania. Szczegółowe informacje na ich temat można przeczytać tutaj. Nie mniej jednak to co warto o nich powiedzieć to fakt, że nie tylko utrzymują neutralne ułożenie głowy, ale przede wszystkim są bardzo wygodne. 

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz