piątek, 7 kwietnia 2017

Migrena, a zdrowy sen

Migrena to problem z którym musi borykać się wiele osób. Częściej jednak zapadają na nią kobiety. Do tej pory nie ustalono konkretnej przyczyny powstawania migreny. Wiadomo jednak, że nie można usunąć samej dolegliwości, a jedynie jej nieprzyjemne objawy. My postanowiliśmy powiedzieć nieco więcej nie tylko na temat samej migreny, ale sposobach radzenia sobie z nią. 


Migrena - objawy 


Do charakterystycznych objawów migreny zalicza się przede wszystkim ból głowy, który w najgorszym przypadku może trwać nawet do kilkunastu godzin. Może też przybierać różną formę - od pulsującego, poprzez uderzający, aż po uczucie mrowienia. Migrenie często towarzyszą też dodatkowe objawy, w tym m.in. nudności, wymioty, zaburzenia wzroku, czy w skrajnych przypadkach - częściowy paraliż kończyn 

Leczenie migreny  


Zwiększone ryzyko migreny występuje m.in. wśród osób z niedoborem snu. Tym bardziej warto zadbać o jego jakość. W tym celu warto sięgnąć po poduszki ortopedyczne do spania. Pozwalają one na naturalną krzywiznę kręgosłupa bez względu na pozycje ciała w czasie snu. Dzięki tego typu poduszkom rano budzisz się wypoczęty, bez bóli głowy, pleców, szyi i karku. Więcej informacji na temat poduszek ortopedycznych można przeczytać tutaj. 

W przypadku pojawienia się migreny ważny jest jak najszybszy kontakt z lekarzem. Ten zazwyczaj przepisuje odpowiednie środki farmakologiczne. Zwiększone ryzyko migreny jest też wśród osób pracujących przed komputerem. Jeżeli więc lekarz stwierdzi, że przyczyną migreny jest wada wzroku skieruje Cie na badania okulistyczne. 

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz