środa, 5 kwietnia 2017

Gumowe poduszki, a schorzenia kręgosłupa

Schorzenia kręgosłupa - kiedyś były domeną osób starszych, dziś do gabinetów lekarskich zaglądają coraz młodsi pacjenci. Powodów może być wiele, a jednym z najczęstszych powodów jest siedzący tryb życia. W tym wypadku ważne jest przede wszystkim jak najszybsze i skuteczne leczenie. Doskonałą pomocą są gumowe poduszki ortopedyczne. My postanowiliśmy powiedzieć o nich nieco więcej. 

Gumowe poduszki ortopedyczne - co to jest


Gumowe poduszki ortopedyczne to jeden z rodzajów poduszek ortopedycznych do siedzenia. Charakteryzuje się wypustkami, które masując mięśnie jednocześnie pomagają w ich rehabilitacji. Tego typu poduszki są niezwykle efektywne, można z nich korzystać zarówno w pracy jak i w domu, są też bardzo wygodne. Gumowe poduszki ortopedyczne są jednak przede wszystkim wsparciem przy wielu schorzeniach kręgosłupa - także wywołanych przez siedzący tryb życia o czym więcej można przeczytać tutaj.


Najczęstsze schorzenia kręgosłupa to? 


Dyskopatia - atakuje krążki międzykręgowe, które zbudowane są z jądra miażdżystego. W momencie np. nadmiernego przeciążenia dochodzi do zwyrodnienia jądra, co wywołuje dolegliwości bólowe. Dolegliwość zazwyczaj nie ustępuje samoistnie, a konieczna jest rehabilitacja, a w wielu przypadkach nawet zabieg operacyjny. 

Kifoza - inaczej wygięcie kręgosłupa do tyłu na odcinku piersiowym i krzyżowym. Kifoza kształtuje się jeszcze w okresie płodowym. W tym wypadku istotne jest jednak, by nie doszło do patologicznego przerostu. Wówczas konieczna może być fizjoterapia, lub noszenie gorsetu ortopedycznego. 

Skolioza - inaczej skrzywienie kręgosłupa. Może spotkać osoby w każdym wieku, gdzie przyczyną może być wada wrodzona, czy nadmierne przeciążenie. Skolioza leczona jest w zależności od stopnia jej nasilenia, gdzie stosowana jest m.in. rehabilitacja, fizjoterapia, gorset ortopedyczny, czy zabieg chirurgiczny. 

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz