środa, 3 maja 2017

Alternatywy dla kawy

Alternatywy dla kawy

Kawa – wielu z nas dziś nie może się bez niej obyć. Problem, że często pijemy jej po kilka dziennie. W nadmiarze zaczyna szkodzić nie tylko naszemu trawieniu, ale i sercu, czy nadciśnieniu. Jak się okazuje mamy jednak kilka alternatyw, które mogą nam zastąpić naszą ulubioną kawę. 

Czarna herbata – zawarta w niej teina działa podobnie jak kofeina. W związku z tym nie zaleca się picie czarnej herbaty do kolacji, gdyż może działać pobudzająco. 

Woda z cytryną – nie tylko doda nam energii, ale i oczyści nasz organizm, a dodatkowo dobrze wpłynie na nasz układ trawienny. 

Kolejnym typem herbaty, która dobrze wpływa na nasz układ trawienny, a dodatkowo może Cię pobudzić jest herbata miętowa. 

Wśród herbat, które są alternatywą dla kawy jest herbata yerba mate. Sama w sobie jest też świetnym, oczyszczającym napojem. 

Większość z nas uwielbia gorącą czekoladę. Mimo to często pijemy ją wieczorem w celu uspokojenia się. Proponujemy więc gorącą czekoladę ze szczyptą pieprzu cayenne. Kubek takiej czekolady z rana z pewnością pobudzi się do życia.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz