wtorek, 7 marca 2017

Domowe sposoby na łupież

Domowe sposoby na łupież

Łupież to problem, który jest nie tylko nieprzyjemny, ale często krępujący. Niestety problem ten dotyczy wielu z nas. Na szczęście istnieją sposób, by sobie z nim radzić. 

Cytryna – a ściślej jej mały plasterek, którym nacieramy głowę przez ok. 5 minut. Następnie włosy należy umyć delikatnym szamponem. Taki proces powtarzamy za każdym razem aż do ustąpienia łupieżu. 

Kolejnym naturalnym składnikiem jest czosnek. W tym wypadku mieszamy go z ciepłą wodą, a następnie wcieramy we włosy. Może pozostać charakterystyczny zapach, dlatego, aby go usunąć umyj włosy delikatnym szamponem. By nie podrażnić skóry okład z czosnku stosuj nie częściej, niż raz w tygodniu. 

Rozbić jajko na głowie? Tylko w kwestii łupieżu. Mówiąc poważnie – do obitego białka dodajemy żółtko, a następnie wmasowujemy wszystko w skórę głowy. Jajko zmywamy po godzinie. Tego typu maseczka jest szczególnie zalecana osobom o przetłuszczających się włosach. 

Jeszcze inny sposób to wylanie na głowę po każdym myciu wody z dwiema łyżkami octu. Ponownie należy stosować te metodę aż do ustąpienia łupieżu.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz